Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler

  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylaseNroll® CM

© SAY Ajans
KAL'da yatılı olmak ya da olmamak… İşte bütün mesele bu!
Salı Sohbeti - 4 Nisan 2017 Salı

KAL'da yatılı olmak ya da olmamak… İşte bütün mesele bu!

Bu ay Salı sohbetimiz çok renkli konukları ağırlayacak.

Kadıköy Anadolu Lisesi'nde yatılı olarak yaşadığı anıları "6 Yıl Tam Pansiyon" isimli kitapta kaleme alan Tolga Gümüşay '90, kitap kahramanlarının da yer aldığı bir "Salı Sohbeti"nde bizlerle buluşuyor.

Burak Üçöz '90, Melih Babayiğit '91, Sertaç Kezik '90, Sinan Tuncay Durakçı '90 ve İbrahim Ay '90'ın da konuşmacı olarak katılacağı geceye yatılı olan-olmayan tüm mezunlarımız davetli.

Saat 19:30'da Taşra Kabare'de başlayacak olan programda sürpriz konuklarımız ve genç martı kardeşlerimiz de bizlere katılarak, okuldan haberleri paylaşacaklar.

Saat 22:00'de ise Ertaş Erzincan '90 tüm martılar için son derece keyifli bir konser gerçekleştirecek.

Bu keyifli geceyi kaçırmak istemiyorsanız aşağıda verilen linkten ücretsiz davetiyenizi temin edebilirsiniz. Mekan kapasitesi sınırlı olduğundan sadece davetiye alan katılımcılar kabul edilebilecektir.

https://fonzip.com/kalid/etkinlikler/sali-sohbeti-2

Tolga Gümüşay '90 ayrıca yeni çıkan "Kareli Öyküler" adlı kitabını aynı gece imzalayacak. Kitabı aşağıda verilen linkten sipariş ederek, 4 Nisan akşamı yazarından imzalı olarak alabilirsiniz.

Kareli Öyküler için kitaplığınızda yer açtınız mı?

Fotoğraftan öykü filizlenebilir mi? Bu sorunun cevabını '90 mezunlarımızdan Tolga Gümüşay verdi. Uzun süredir bir fotoğraf karesinden esinlenerek internet üzerinden yayınladığı kısa öyküler artık bir kitap olarak raflarınızda yerini almaya hazır.

Yazar Tolga Gümüşay, dört yıl boyunca kırılgan anları, kendi halinde insanları ve onların gündelik hayatlarına dair büyüleyici ayrıntıları fotoğraf karelerine sığdırdı. Sonra o fotoğrafları karşısına koyarak öyküler yazdı.

Eminönü'nde bir hanın tarihi duvarlarını gönül galerisine dönüştüren çaycı, Karaköy'ün karanlık arka sokaklarında rastladığı ressama modellik yapan esrarengiz adam, Prag'da Vltava Nehri'nin kıyısında ne kucaklaşabilen ne de ayrılabilen sevgililer, Beşiktaş'ta bir meyhanede Cici Bey'in gözlerinin içine bakarak "Sev beni!" diye haykıran plaza kadını, Fransa'nın güneyinde bir plaj sandalyesinde dinlenirken beyaz giysili bir adamdan ölüm daveti alan mösyö, aslında zarif biri olduğunu çocuklarla köpeklerden başka kimsenin bilmediği mezarcı…

Önce fotoğraf kareleri ile karşımıza çıkıyor, sonra da çarpıcı öyküleri ile okurun ruhunda derin izler bırakıyor. Kareli Öyküler, gölgede kalmış karakterleri, sokakları, nesneleri incelikle gün yüzüne çıkarıyor.

Fotoğrafın gerçekliğiyle edebiyatın olasılıklarını iç içe geçirerek modern zamanda insan olmanın türlü hallerini ortaya koyuyor. Sıradan bir yaşam karesini bile mutlaka bizim duygularımızı harekete geçirecek ve bize gündelik yaşamın harikalığını hatırlatacak bir öyküye dönüştürüyor.

Bu kitabı alarak 4 Nisan 2017 Salı akşamı Taşra Kabare'de gerçekleştirilecek Salı Sohbeti'nde yazarına imzalatmak isterseniz aşağıdaki linkte yer alan satın alma bölümünden işleminizi yaptırabilirsiniz.

https://fonzip.com/kalid/etkinlikler/kareli-oykuler

 

<<< geri


SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette Arama


Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi