Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler

  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylaseNroll® CM

© SAY Ajans
Martılar, bir Talaş'ta daha buluştu…
30 Haziran 2018 Cumartesi
Martıların her yıl bir araya gelip anılarını tazelediği, uzun zamandır görmediği okul arkadaşlarına kavuştuğu, doya doya birbirlerine sarıldığı, özlem giderdiği geleneksel "Talaş Böreği Günü” mezunlarımız, aileleri ve öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Talaş; '93 mezunlarının 25. Mezuniyet yılları için bir araya gelmesi ile başladı. O yılların öğretmenleri ve 250 adet ’93 mezununun katılımı ile yapılan sertifika töreni muhteşemdi. Dernek başkanımız Cihangir Gözükızıl ’78 in açılış konuşması ile başladı, hocalarımız ve sınıfların dönem sözcüleri de birer konuşma yaptı.
’93 mezunlarımızın sertifika töreni devam ederken okulumuzun kapıları saat 15.00’da tüm mezunlarımıza açıldı.

Sponsorlarımızın standları, çocuklarımız için kurulan oyun parkı, Çamlık'taki oturma grupları… Her şey martıların, ailelerinin ve öğretmenlerimizin sohbet edip, keyifli vakit geçirmesi için hazırlandı.

Bu yıl mezuniyetlerinin 50. yılını kutlayan 1968 mezunu martılarımızın "50.Yıl Töreni" çok kalabalık ve güzel geçti. 50. Yıl Madalyaları'nı sevgili hocamız Hikmet Günsel’den aldılar ve 50 yıl sonra bir arada olmanın tadını çıkarttılar.

Mezuniyet Hatırası fotoğraf köşesi Martıların en çok ilgi gösterdiği bölümlerdendi. Herkes fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.
Talaş Böreği Gününde "Kristal Martı Ödülleri" de sahiplerini buldu. 18. Kristal Martı ödüllerini son yıllarda kendi alanlarında belli başarılara imza atan 4 mezunumuz aldı;
Müziğe başladığı günden bu güne nerede ise 50 yıldır,sadece müzisyen, şarkı sözü yazarı ve aranjör olarak değil bir ozan olarak döneminin ruhunu müziğine yansıtan yansıtan ve halen yılda en az 50 konsere çıkan, ülkemizde 3 neslin aklına ve zevkine hitap eden Bülent Ortaçgil’68 müzik alanındaki başarıları ile bu ödüle layık görülürken, Dr. Ateş Barut ’91 veteriner ortopedi, travmatoloji, nöroloji, nöroşirurji ve yumuşak doku cerrahisi alanlarında yayımlanmış onlarca makalesi ile ulusal ve uluslararası kongrelerde gerçekleştirdiği bir çok sunum, Türkiye Veteriner Cerrahi Kongresi’nde tiroid tümörleri cerrahisi konulu çalışmasıyla Kristal Martı’ya layık görüldü.
Bir diğer Kristal Martı Sahibi Belgin Yücelen ’87 Türk Amerikan Cemiyeti’nin 2018 İlkbahar Moons and Stars Projesi (MASP) Ödülünü 2017’den beri Amerika’nın çeşitli eyaletlerindeki müze ve sanat galerilerinde sergilenen Geçmişten Kıyafetler (Clothes from the Past) çalışması ile alarak bu ödülü kazanmayı hak ederken, diğer aday Tuba İlze ‘93 de Kadın istihdamı ve girişimciliği konularında faaliyet göstermek amacıyla kurulan Bizbizze Derneğinin kurucu üyesi olarak Mayıs 2018’de ilk “Kadınsan yaparsın Şenliği”ni düzenleyerek ürün ve hizmetlerini sergilemek isteyen kadınları bir araya getirdiği çalışmaları ile Kristal Martı ödülünü kazandı


Okullarını ve eski öğretmenlerini uzun bir aradan sonra yeniden görme fırsatı bulan Martılar saat 19:00'a dek bu özel günün tadını çıkardı.

Gün boyu birbirine doyamayan martılar için akşam da organizasyonlarımız devam etti; 25. Mezuniyet Yılı'nı kutlayan '93 mezunlarına özel bir tekne turu düzenledik… Diğer dönem mezunlarımızı bu yıl Moda Sahil’de bir araya getirdik. Moda’nın, manzaranın ve mezelerin tadı inanılmazdı.

Geleneksel Talaş Günü'ne katılan öğretmenlerimize, mezunlarımıza, mezunlarımızın ailelerine ve sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz…

Camiamızın bu birliktelik ve beraberlik ruhunun devam etmesini ve nice Talaş’larda bir araya gelmesini dileriz.
<<< geri


SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette AramaŞifrenizin size gönderilmesi için "Şifremi Unuttum" bağlantısını kullanabileceğinizi biliyor musunuz?
Evet
Şimdi öğrendim.Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi