Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler

  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylaseNroll® CM

© SAY Ajans

O da bir Kadıköy Maarifli

İsim : Ümit Hergüner
Mezuniyet Yılı : 1975

Okulumuzun 1975 mezunu olan Ümit Hergüner, 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 1979-1980 döneminde İstanbul Barosu nezdinde sürdürdüğü stajını tamamlayarak Baro’ya Avukat olarak kaydoldu.1980-82 Yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Yüksek Lisans ve Doktora Yeterlilik çalışmalarını tamamladı. 1984 yılında Amerikan Üniversitesi Washington Hukuk Fakültesinde, 1985 yılında ise Virginia Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Hukuk Master’ı (LL.M) çalışmalarını tamamlayarak iki ayrı alanda LL.M. ünvanlarını aldı.


Ümit Hergüner 1981-84 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Devletler Hukuku kürsüsünde asistan olarak görev yaptı. 1985-88 yılları arasında New York´ta Reid & Priest Hukuk bürosunda Uluslararası Hukuk alanında Özel Hukuk Danışmanı olarak görev yaptı. 1989-90 yılları arasında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi´nde Uluslararası Ticaret ve Organizasyon Öğretim Görevlisi olarak hizmet verdi. 1995-99 yılları arasında Koç Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans Bölümünde Uluslararası İş ve Ticaret Hukuku Öğretim Görevlisi olarak çalıştı.  


Ümit Hergüner halen geçtiğimiz 2009 Yılı’nda 20nci kuruluş yılını idrak eden Türkiye’nin önde gelen uluslararası nitelikteki hukuk bürolarından Hergüner Bilgen Özeke’de Yönetici Ortak olarak çalışmaktadır. Ümit Hergüner Şirket Birleşmeleri Hukuku, Uluslarası Finans Hukuku ve Enerji Hukuku alanlarındaki çalışmaları ile yurt dışında da tanınmaktadır.


 


2006 yılında "Kristal Martı Ödülü" almıştır.

1998-2002 Yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunlar Derneği Başkanlığı, 2002-2005 yılları arasında 1907 Fenerbahçe Derneği Başkan Yardımcılığı ve 2005-2007 Yılları arasında da Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) Başkanlığını yapan Hergüner’in Amerikan Barolar Birliği; Uluslararası Barolar Birliği; Amerikan Türk Konseyi (ATC); TUSIAD Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği üyelikleri de vardır.


 


2006 yılında "Kristal Martı Ödülü" almıştır.


Ana Sayfa

SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette Arama


Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi