Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler

  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylaseNroll® CM

© SAY Ajans

O da bir Kadıköy Maarifli

İsim : Nur Ahmet Erözenci
Mezuniyet Yılı : 1974

Okulumuz 1974 yılı mezunlarından Prof. Dr. Nur Ahmet Erözenci İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim dalında öğretim üyesidir.

Kariyeri boyunca yayınladığı bilimsel çalışmalarının yanı sıra, 5 telif üroloji kitabı yazmış, Türk Üroonkoloji Derneğini kurucuları arasında bulunmuş, Türkiye’de alanında ilk ve halen tek olan Üroonkoloji bültenini çıkarmaya başlamıştır, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dergisi ve Türk Üroloji Dergisinin editörlüklerini yapmıştır. Halkın sağlık konusunda bilgilendirilmesini da mesleğinin bir parçası olarak gören Dr. Erözenci Medical Channel’da ve 88.0 FM’de ücret almadan sağlık programları yapmıştır. Bunun yanı sıra, yine bir maddi çıkarı olmaksızın 2005 yılında Türkiye’nin sekiz ayrı ilinde ilaç kullanımı hakkında eczacılara ve eczacı kalfalarına yönelik konferanslar vermiştir.

Mesleğinin yanı sıra edebiyat alanında AFA yayınlarından dört (Sadece bir gece istiyorum, Ve yalanlar ve sessizlik, Kaleydoskop, Bir kaçıştır yaşamak), Es yayınlarından bir (Yalnızlık üçlemesi) ve Yeni yaz yayınlarından bir (Bir Türk filmi olarak kanser) isimli kitapları basılmıştır. Son olarak "Mut için bir öykü" isimli kitabı MB yayınevi tarafından basılmıştır

Dr. Erözenci 2000-2001 yıllarında Yeni Binyıl Gazetesinde "1-2-3 Tıp" başlıklı köşesinde medikopolitik yazılar yazmıştır. 2005 yılından beri doktorlara yönelik kültür ve sanat dergisi olan Novate isimli derginin editörlüğünü yapmaktadır.

 

2008 yılında "Kristal Martı Ödülü" almıştır.

Fotoğrafla da ilgilenen Prof. Dr. Erözenci şimdiye dek iki sergi açmış, Türk Tabipler Birliği Sürekli Eğitim Komisyonun yarışmasında eserlerinden biri sergilenmeye layık bulunmuştur.

Mesleğinde yirmi yedinci yılını sürdürmekte olan Prof. Dr. Erözenci son yıllarda çalışmalarını tıbbın felsefesi konularına yoğunlaştırmıştır.

Ana Sayfa

SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette Arama


Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi