Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler

  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylaseNroll® CM

© SAY Ajans

O da bir Kadıköy Maarifli

İsim : Özge Ersu
Mezuniyet Yılı : 1983

1965 yılında Samsun'da doğdu. Kadıköy Maarif Koleji sonrası Boğaziçi Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrenimi gördü, ekonomi eğitimi de aldı.

T.C. Turizm Bakanlığı Profesyonel Rehberi olarak, Türkiye'ye gelen akademik gruplarla yaptığı özel gezilerin yanısıra, yurt dışında Kuzey Kutbu’ndan Afrika safarilerine, Küba’dan Japonya’ya, Arjantin’den Vietnam’a, Antartika’dan Avustralya’ya kadar kadar yüzün üzerinde ülkeyi gezdirdi, büyük ölçekli programları şef rehber olarak yönetti. Tureb Turist Rehberleri Birliğince “en çok gezen ve en değişik yerlere giden” birkaç rehber arasında gösteriliyor. T.C. Başbakanlık ve T.O.B.B. Delegasyonu rehberliğinin yanısıra, Haberci Coşkun Aral ile, özel coğrafyalara belgesel geziler yapıyor, basın gruplarına başkanlık ediyor. Fırsat buldukça, çok sevdiği gemi turlarını gerçekleştiriyor. Son yıllarda, kendisi ile gezmeyi alışkanlık edinmiş dostları ve özel gruplar ile, dünyanın ilginç bölgelerine sıradışı geziler düzenliyor.

Uzmanlık alanı Yunan - Roma Mimarisi ve Genel Coğrafya makaleleri Rehber Dünyası, Crossroads gibi mesleki yayınlarda, gezi yazıları ve anıları Cumhuriyet Gazetesi, Garanti Bankası And Life, Bizim Market, Life Story benzeri dergilerde ve Internet üzerinde yer alıyor. Profesyonel gezi fotoğrafları, Thy Skylife ve diğer yayınlarda telifli olarak kullanılıyor. Türk gezginler için yazdığı Avrupa’dan Asya’ya, Grönland’dan Patagonya’ya kadar “Gezi Sanatı” ve “Tüm Dünya Coğrafyaları” kitapları hazırlık aşamasında. Fırsat buldukça, televizyon için belgesel programlara katılıyor. Çeşitli kuruluşların Turizm danışmanlığını yapıyor.

Lise yıllarında Rock, Jazz ve Blues müziği ile tanıştı. Davul başta olmak üzere değişik enstrümanlar çalıyor. Yazdığı şarkı sözleri, Grup Lodos ile Hey Dergisi Türkçe Sözlü Müzik Yarışması’nda derece aldı. Yıllar içinde çok geniş bir müzik arşivi oluşturdu. Günümüzde Blues ve New Age çalışmalarını, Fransa’daki ev stüdyosunda sürdürüyor. Türkiye’de, Murat Gül ile beste çalışmaları yapıyor ve sanatçının davul partisyonlarını yazıp yorumluyor. Zaman buldukça, Rock ve Blues temalı müzik klüplerinde dinletiler gerçekleştiriyor.

Uzun süredir vatandaşı olduğu Fransa’nın Nice şehrinde yaşıyor, evli ve üç kızı var. İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve az Almanca biliyor. Hobileri arasında tarih, coğrafya, teknoloji, blues, kuzey cazı ve klasik caz, yelken, basketbol, masa tenisi ve bilardo var.


Ödüller:


2011 Tureb Ödülleri’nin en prestijli dallarından olan ‘Süreli Yayıncılık’ bu yıl en çok oy kullanılan bölüm oldu ve kuruluşundan bugüne dek dağıtılan tüm ödüller için yapılan oylamada ilk kez NTV Radyoda  yayınladığı Laterna ile Özge Ersu rekor düzeyde açık ara ile birincilik aldı.


Özge Ersu 2009 yılında yine Tureb tarafından, ‘Yılın Turizm Yazarı ve Gazetecisi’ Ödülüne layık görülmüş, aynı yıl Dünya Skal Birliği tarafından verilen Skalite Turizm’de Kalite Ödüllerinde ‘Türkiye’nin En İyi Rehberi’ seçilmiş, Vip Turizm’den de 2011 yılında ‘Gümüş Rozet’ almıştı.


2012 yılında Kristal Martı Ödülü almıştır.


Ana Sayfa

SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette Arama


Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi