Kadıköy Maarif Koleji ve
Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği

Desteklerimizle Martılar Yuvalarında Kalacak

Kadıköy Anadolu Lisesi Pansiyon Binasının yenilenmesi sürecinde tüm yatılı öğrencilerimizin ve okulumuzu bu sene kazanan yatılı kardeşlerimizin, okul sınırları içerisinde kalabilmeleri için gerekli izinler alınmıştır. Bu amaçla veli ve mezun bağışları ile toplam 300 kişilik, prefabrik yapılardan oluşan geçici bir çözüm hayata geçirilecektir. Toplam 18 ila 22 ay arasında sürmesi beklenen pansiyon binası inşaatı sürecinde yatılı öğrencilerimiz, her türlü güvenlik ve konfor donanımına sahip, en fazla 6 kişilik odalarda, etüd odaları, yemekhane, çamaşır ve ütü odaları olan bu prefabrik yapıda kalacaklardır. Bunlara ek olarak öğrenci kulüpleri de bu prefabrik yapıda yer alacaktır.
Bu çözüm Veliler – OAB – KALİD ve KALEV’in ortak projesidir ve bunların girişimleri ile hayata geçirilmiştir. Bunun için uzun ve çok boyutlu bürokratik süreçler aşılmıştır. Kadıköy Belediyesi projenin ihale süreçlerinde ve altyapı – çevre düzenlemelerinde destek sağlayacaktır. Kararı alan ya da maliyeti karşılayan kurum Kadıköy Belediyesi değildir.
Velilerin ve KALİD/KALEV’in topladığı bağışlar Kadıköy Belediyesi’nin bu amaçla açtığı şartlı bağış hesabına aktarılacak, tüm ihale ve satın alma süreçleri bu hesap üzerinden gerçekleştirilecektir. İşleyiş ve denetleme Kadıköy Belediyesi, Veliler, KALİD ve KALEV tarafından oluşturulacak ortak komisyon tarafından gerçekleştirilecektir.
Projenin tüm unsurlarıyla ve eksiksiz olarak hayata geçirilmesi velilerin ve mezunların projeye sahip çıkması, destek vermesi ve bağış yapmasına bağlıdır. Toplanan bağış ölçüsünde donanım ve ek imkanlar çoğalacaktır.

Olay ve açıklamaları tam incelemeden, önyargılarla ve gösterilen çabayı ve harcanan mesaiyi dikkate almadan, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin bir devlet okulu olduğu gerçeğini görmezden gelerek yapılan yorumların ve yaklaşımların ise sürece zarar verdiğini, kamuoyunda yanlış anlamalara neden olduğunu, velilerimizin ve öğrencilerimizin moralini bozduğunu ve hiçbir yapıcı katkı sağlamadığını da önemle vurgulamak isteriz. Köklü ve güçlü bir camianın sivil toplum kuruluşları olarak ilgili tüm kişi ve kurumlar ve paydaşlarla birlikte sürecin sağlıklı, hızlı bir şekilde ve hassasiyetlerimiz doğrultusunda çözülmesi yönünde gereken tüm adımları atmakta olduğumuzu tekrar belirtiriz.

Pansiyon projesi bağış kampanyası hesap bilgileri:
 
Bağış yaparken açıklama kısmına “pansiyon bağışı” yazılmasını önemle rica ederiz.
 
Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı
Garanti Bankası Kadıköy Şubesi
IBAN TR41 0006 2000 0880 0006 2933 88
 
Sık Sorulan Sorular http://kalid.org/sayfalar/sayfa/pansiyon-binasi-bagis-kampanyasi-ile-ilgili-sik-sorulan-sorular-12
 
Gelişmelerle ilgili kronolojik bilgi akışı için; 
03 Temmuz 2017 tarihli duyuru; http://kalid.org/haberler/haber/pansiyon-binamiz-hakkinda-aciklama-03072017-1672
06 Temmuz 2017 tarihli duyuru; http://kalid.org/haberler/haber/pansiyon-binamiz-hakkinda-ek-aciklama-06072017-1671
21 Temmuz 2017 tarihli duyuru; http://kalid.org/haberler/haber/pansiyon-binamiz-ile-ilgili-guncel-durum-21072017-1673
02 Ağustos 2017 tarihli duyuru; http://kalid.org/haberler/haber/pansiyon-projesi-kalid-kalev-bagis-kampanyasi-ile-ilgili-aciklama-1676