Kadıköy Maarif Koleji ve
Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği

Kristal Martı

KALİD KRISTAL MARTI ÖDÜLÜ ESASLARI 

 

 


  1. KALİD Kristal martı ödülü, mezunlarımızın başarılarını paylaşmak, kendilerini tüm camiaya tanıtarak hem camia içinde belli bir başarı kültürünü geliştirmek hem de sözkonusu gurur ve sevinci mezunuyla,öğretmeniyle, öğrencisiyle hep birlikte paylaşmak için oluşturulmuş bir ödüldür.

  2. Kristal mart ödülü 2001 yılından bu yana verilmektedir.

  3. Bu ödül her biri birbirinden değerli mezunlarımız arasından son bir yıl içinde kendi alanları veya branşlarında belli bir başarıya imza atarak isimlerini duyurmuş, bir bilim veya sanat eseri vermiş ve okulumuzun isminin duyulmasına katkıda bulunmuş mezunlarımız arasından seçilmekte olan kişilere verilmektedir.

  4. Bu ödüle aday olabilmek için yukarıdaki kriter dışında yaş, meslek branşı vb. başka kriter yoktur.

  5. Bu ödüle aday gösterilecek mezunlarımızın , en az bir mezun tarafından yazılı olarak, gerekçesi ve aday gösterdiği kişinin kısa bir özgeçmişi ile birlikte KALİD yönetim kuruluna 30 mayıs tarihine kadar önerilmesi gerekmektedir.

  6. Ödüle hak kazanacak adaylar, yönetim kurulunun saptadığı, �KALİD Kristal Martı Ödül Komitesi tarafından seçilir ve mezunlarımıza Talaş Böreği günü duyurulur.

  7. Ödüle hak kazanan adayın Talaş Böreği günü yapılacak törene katılması veya (acil durumlarda) yerine bir başkasını vekil etmesi zorunludur.