Web Sitesi Kullanım Koşulları

Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği (KALİD), World Wide Web sayfalarına (bundan sonra "WWW" olarak anılacaktır) erişmekle aşağıdaki koşulları kabul etmiş oluyorsunuz. Aşağıdaki koşulları kabul etmediğiniz takdirde, web sitesini kullanmanıza izin verilmeyeceğine dikkatinizi çekeriz.

KALİD, bilgisayarınızda, WAP destekli telefonunuzla, bir avuçiçi bilgisayarla ya da bir başka erişim şekli ile KALİD WWW sayfalarına gözatmanıza veya bu sayfalardan yapılan alıntıların kopyalarını, yalnızca kişisel kullanım amacıyla, (ve KALİD'nın yazılı izni olmaksızın, yeniden dağıtmak amacı taşımamak kaydıyla) basmanıza muvafakat eder. WWW sayfalarımızdaki her belge, bahsi geçen sayfa içinde belirtilen bazı ek koşullara tabi olabilir. Bu site ve içeriği, şahsa özel ve ticari olmayan kullanıma açıktır. Basın bültenleri ve kamuya açıklanabilir olarak sınıflandırılmış diğer belgeler, bilgi kaynağına atıf yapılmak kaydıyla kamu ile yapılan iletişimlerde kullanılabilir. Bu site ve içeriğinin amacı, size kolaylık sağlamaktır. KALİD WWW sayfalarının içeriği "olduğu gibi" ve "kullanılabildiği gibi" sunulmaktadır. KALİD, kendi Web sayfalarının kesintisiz olarak yayınlanacağını veya hatasız olacağını garanti etmez. KALİD, herhangi bir zamanda, sayfaları yeniden düzenleme ve erişilebilirliği durdurma hakkını saklı tutar.

ZAPTA VEYA TAKLİTLERE KARŞI GARANTİLER YA DA, TİCARİ OLARAK SATILABİLME ÖZELLİKLERİNE SAHİP OLMA VEYA BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK İLE İLGİLİ ZIMNÎ GARANTİLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE, ANCAK BUNLARLA KISITLI KALMAMAK ŞARTIYLA, İŞBU SAYFALARIN KULLANILABİLİRLİĞİ, DOĞRULUĞU, GÜVENİLİRLİĞİ VEYA İÇERİĞİ İLE İLGİLİ OLARAK, AÇIK VEYA ZIMNÎ HERHANGİ BİR GARANTİ VERİLMEMEKTEDİR.

KALİD, DOĞRUDAN, DOLAYLI, ARIZÎ VEYA ÖZEL OLARAK BU HİZMETİN KULLANIMINDAN VEYA KULLANILAMAMASINDAN, YA DA BUNLARIN SONUCUNDAN KAYNAKLANAN HASARLARDAN, KAR KAYIPLARINDAN VEYA İŞ KESİNTİLERİNDEN (SÖZ KONUSU HASARLARIN MEYDANA GELME OLASILIĞINDAN KALİD ÖNCEDEN HABERDAR EDİLMİŞ OLSA DAHİ) SORUMLU TUTULAMAZ. BAZI YARGI DAİRELERİ, BELİRLİ GARANTİLERİN VEYA SORUMLULUK SINIRLAMALARININ İSTİSNASINA İZİN VERMEDİĞİNDEN, YUKARIDAKİ SINIRLAMALAR VEYA İSTİSNALAR SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. BÖYLE BİR DURUMDA KALİD'in SORUMLULUĞU, YASANIN İZİN VERDİĞİ EN DAR KAPSAM İLE SINIRLI OLACAKTIR.

Erişiminizi kolaylaştırmak amacıyla, KALİD, KALİD WWW sitesine, üçüncü şahısların işlettiği ya da sahip olduğu Internet sitelerine bağlantılar yerleştirebilir. Bu tür bir üçüncü şahıs sitesine bağlanarak, söz konusu siteyi kullanmadan önce, ilgili sitenin kullanım kurallarını inceleyecek ve kabul etmelisiniz. Ayrıca, KALİD'nın bu tür bir sitenin içeriğini herhangi bir şekilde kontrol etme yetkisine sahip olmadığını ve bu tür üçüncü şahıs sitelerinde oluşturulan veya yayımlanan herhangi bir yayından dolayı sorumluluk kabul etmeyeceğini de bu şekilde kabul etmiş oluyorsunuz. Buna ek olarak, sayfalarımıza KALİD dışında bir site bağlantısının yerleştirilmesi, KALİD'nın ilgili siteyi veya söz konusu sitede sunulmakta olan ürün veya hizmetleri onayladığı anlamına gelmez. Sunucularımızdan (Server) herhangi birine, örneğin elektronik posta ile veya KALİD WWW sayfaları aracılığıyla gönderimde bulunmakla;

. gönderi içeriğinin yasal olmayan veya yayıma uygun olmayan herhangi bir öğe içermediğini;
. gönderimde bulunmadan önce, virüs veya benzeri zararlı ya da yıkıcı özellikleri belirlemek ve temizlemek için gereken makul çabayı göstereceğinizi;

. gönderinin sahibi olduğunuzu veya söz konusu gönderiyi KALİD'a göndermeye sınırsız surette hakkınız olduğunuzu, ve KALİD'ın söz konusu gönderiyi ücretsiz yayımlayabileceğini ve/veya söz konusu gönderiyi ya da içinde tanımlanan kavramlardan herhangi birisini, herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük üstlenmeksizin ürünlerimizde kullanabileceğini;

. gönderileriniz ile ilgili olarak bize karşı yasal herhangi bir girişimde bulunmayacağınızı ve gönderileriniz ile ilgili olarak üçüncü şahıslar tarafından bize karşı herhangi bir yasal girişimde bulunulması halinde bizi tazmin edeceğinizi kabul etmiş oluyorsunuz.

KALİD, kendi sitesine kullanıcılar tarafından gönderilen mesajların içeriğini incelemez ve inceleyemez ve söz konusu içeriklerden dolayı sorumluluk kabul etmez. KALİD, kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir zamanda, kullanıcılar tarafından gönderilenlerin içeriğini silebilir. Burada sözü edilen diğer ürün ve şirket adları, [ait oldukları kişi veya kuruluşların] ticari markaları veya ticari adları olabilir. Bu siteye erişiyor olmanız, KALİD'nın veya sitede görüntülenen herhangi bir markanın maliki olan üçüncü şahsın önceden yazılı iznini almaksızın söz konusu markayı kullanma lisansının veya hakkının zımnen, zımnî icazet ile veya diğer şekillerde size tanınması olarak yorumlanmamalıdır.

Gizlilik Politikası

KALİD; web sitemizin kullanıcıların sağladığı tüm bilgileri gizli tutmanın önemini bilmektedir.

Gizliliğiniz

Sitemizi ziyaret edebilmek için herhangi kişisel bilgi vermenize gerek bulunmamaktadır. Bununla birlikte, zaman zaman sizden adınız, şirketinizin adı ve/veya e-posta (e-mail) adresiniz gibi bilgileri talep edebiliriz. Kendinizle ilgili herhangi bilgi vermek istememeniz halinde, isteğinize saygı duyulacak ve sitemizi gezmeye devam edebileceksiniz. İstenen bilgileri sağlamaya karar verirseniz, bunların üçüncü şahıslarla paylaşılmayacağından emin olabilirsiniz. Talebiniz halinde, KALİD size tanıtım amaçlı e-postalar yollayacak ve sizi en son yeniliklerden haberdar edecektir. Bu hizmetler genellikle abonelik gerekmektedir.

Kabulünüz

Web sitemizi ziyaret ederek bu gizlilik politikasını ve kullanım koşullarını otomatik olarak kabul etmiş sayılıyorsunuz. KALİD gizlilik politikasını ve kullanım koşullarını değiştirme, düzeltme, ekleme ve çıkarmalar yapma hakkını saklı tutmaktadır. Bu nedenle, lütfen bu sayfayı değişiklikler için düzenli olarak kontrol ediniz.