Neden KAL?

1955´ den günümüze eğitim-öğretim hizmeti veren okulumuz, köklü bir geçmişe sahip olması nedeniyle sağlam bir kurum kültürüne de sahiptir. Amaç; gücünü bilgiden alan, kendine güvenli, farklı görüşlere saygılı, öğrenmeyi öğrenmiş, yüzü geleceğe dönük bireyler yetiştirmektir

Ulusal Kalite Başarı ödülüne sahip ilk öğretim kurumu olan okulumuz aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesinin her yıl verdiği en çok öğrenci gönderen okul olarak Ragıp Devres ödülüne en çok hak kazanan okul konumundadır.Bu ödülü uzun süre arka arkaya tek başına almasından ötürü İTÜ bu ödülü 2011 yılından sonra iki okula vermeye başlamıştır.

Okul, 2012'de öğrencilerinin %90.3'ünün üniversiteye yerleşmesiyle en başarılı anadolu lisesi seçilmiştir.

Her yıl Türkiye ilk 100 sıralamasında çeşitli alanlarda 9 derece bulundurmaktadır. Kadıköy Anadolu Lisesi’ni, tüm paydaşlarının katılımıyla ortaöğretim giriş sınavlarında öncelikli tercih edilen, demokrat, katılımcı, paylaşımcı duyarlı gençler yetiştiren, sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren, en iyi eğitimi vererek ülkemizin ve dünyanın seçkin üniversitelerine her yıl artan sayıyla öğrenci yerleştiren güçlü bir eğitim kurumu haline getirmektedir.

Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, ülkesine ve insanlığa bağlılık duygusu gelişmiş gençler yetiştirmektir. KAL olarak bu ilkeden hareketle onları hem milli hem de çağdaş değerlerle donatılmış, öz güveni gelişmiş, sosyal kişilikli ve başarılı bireyler olarak hayata hazırlamak için var.

Okul öğrencilerinin istekleri doğrultusunda kurulan kulüplerde, öğrenciler ilgi alanlarına göre sosyal ya da sanatsal aktivitelerde yer alabilmekte, proje geliştirebilmektedir.

Okulda her öğrencinin en az 1 kulübe kayıt olması gerekmektedir. Şu an okulumuzda döneminde mevcut olan 57 kulüp vardır. Kulüp, projelerini gerçekleştirmek için Mezunlar Derneği ve Vakıf tan destek almaktadır. Ayrıca; Kadıköy Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği ve Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı hâlen okulda öğrenim gören öğrencilere, mezun olan ve hâlen üniversite öğrenimine devam eden ihtiyaç sahibi Maariflilere burs imkânı sağlamaktadır.

Haz. ve 9. sınıflara da ana dili İngilizce olan Kanadalı yabancı öğretmen mezunların desteği ile istihdam edilmektedir.